bio-life

Odstranění alergenů z matrace, čalouněného nábytku, koberců a zvířecích pelíšků.

Odstranění alergenů ze srsti a peří zvířat.

Odstranění zvířecích, roztočových a pylových alergenů ze vzduchu.

Přísada do praní na odstranění alergenů z textilu.

ALERGIE

Počet pacientů s alergií neustále roste. Některou z forem alergie trpí více než čtvrtina populace. Nové výzkumy navíc ukazují, že u dětí je podíl alergiků ještě větší.

Kvůli zhoršujícímu se životnímu prostředí, častějším chovem domácích zvířat a nezdravému životnímu stylu přibývá i pacientů, kteří trpí vícečetnou alergií.

Nejznámějšími a nejběžnějšími alergeny jsou:

Nejčastější projevy alergie:

Alergie na roztoče

Roztoči jsou drobní živočichové z řady členovců. Jejich velikost se pohybuje kolem 0,3 mm, jsou tedy pro lidské oko neviditelní a pozorovatelní pouze mikroskopem. V našich podmínkách jsou nejvíce rozšířeny dva druhy a to Dermatophagoides pteronyssinus a Dermatophagoides farinae.

Alergické reakce vyvolávají především exkrementy roztočů. V průběhu svého života jsou jich schopni vyprodukovat množství, které odpovídá až 200 násobku jejich váhy.

Mají rádi teplo, vlhko a tmu, proto se v domácnosti vyskytují především v lůžku, kobercích, sedačkách a dalších textiliích.

Podstatnou část stravy roztočů tvoří lidské lupy a kožní odpad, v menší míře se živí i jinými látkami, např. textilními vlákny, plísněmi, bakteriemi, drobečky potravin apod.

Bohužel z celého bytu je právě lůžko, kde trávíme podstatnou část svého života, největší líhní roztočů. V 1 gramu prachu jich žije asi 1 500 – 5 000, na jedno lůžko to představuje odhadem 2 milióny roztočů.

Roztočová alergie je nejčastější alergií a způsobuje zdravotní problémy jako jsou kožní reakce, dýchací potíže a další.

Alergie na zvířata

Alergie na zvířata byly před několika desítkami let spíše vzácností. Se vzrůstajícím počtem domácích zvířat a jejich chovem v bytech nebo dokonce chovem drobných zvířat v dětských pokojích se alergie enormně zvýšila a stává se závažným problémem. Zvířecí alergeny jsou příčinou celé řady alergických reakcí. Mezi nejčastější patří: rýmy, slzení, pálení a otoky očí, vyrážky a podrážděné pokožky, astma a ekzém

Nejrozšířenější zvířecí alergeny:

Kočky
Kočky mají vůbec nejsilnější alergeny. Alergen Fel d1 se vyskytují hlavně ve slinách, mazových a konečníkových žlázách. Kočičí alergeny jsou velmi lepivé a drobné, znečišťují i ty nejjemnější prachové částice, čímž se z nich stávají alergeny vzdušné. Ty se dostávají do sliznice a dýchacího ústrojí a jsou nebezpečné především pro astmatiky.

Psi
Hned po kočkách mají psi druhý nejsilnější alergen. Alergen Can f1 pochází ze slin, žláz a kůže. Na rozdíl od mylných domněnek nevyvolávají reakci samotné chlupy, takže k výskytu reakcí dochází stejně často i u nelínajících plemen.

Hlodavci
Hlodavci mají alergen ve slinách, ve vlasových váčcích, v moči a kožíšku. Moč hlodavců zasychá, dostává se do vzduchu a i z nich se stávají vzdušné alergeny.

Pouze 18% zvířecích alergenů se drží v domácím vybavení nebo se usazují jako prach. Přes 80% alergenů se dostává do vzduchu, kde jsou následně vdechovány.

Pylová alergie

Pylová zrnka, která jsou příčinou senné rýmy jsou přibližně 20–150 mikronů velké. Najdeme je ve vzduchu, kde poletují nebo usazené v domácích prachu. Snížit počet pylových částic ve vzduchu je těžké, tyto částice se musí nejprve zvlhčit. Kvartérní soli, přírodní benzyl benzoát, získaný z eucalyptu a ylang ylang po penetraci rychle snižují počet alergizujících částic.

Koncentrace pylu ve vzduchu kulminuje od poledne do brzkého večera, proto se v tuto dobu dobré použít Air Clenase pro snížení alergenů ve vzduchu.

Kýchání, vodnatá rýma, ucpaný nos svědění a slzení očí. To vše jsou příznaky pylové alergie, tzv. polinózy. Sezónní pylová alergie je nerozšířenější alergické onemocnění, kterého v posledních letech, stejně jako jiných alergií, výrazně přibývá. V současné době postihuje až pětinu populace. Může vzniknout kdykoliv v průběhu života, nejčastěji se vyskytuje mezi 15. a 25. rokem.

Původcem jsou alergeny pylových zrn – samčí semena rostlin. Jsou to látky bílkovinné povahy, velikosti 0,05 mm. V době květu jsou pylová zrna roznášena po okolí zejména větrem, ale i hmyzem až do vzdálenosti několika kilometrů.

Pylovou sezónu můžeme rozdělit na tři období, kdy v každém z nich převládá jiná skupina alergenů. Nejčastějšími původci alergií jsou pyly dřevin, trav a plevelů.
Jaro – pyly dřevin
Léto – pyly travin,
Podzim – pyly plevelů

Více informací naleznete na serveru

proalergiky.cz

Bio-Life je partnerem informačního portálu www.proalergiky.cz

Alergie | Produkty | FAQ | Ke stažení | Pro partnery | Kontakt | ProAlergiky.cz

Nejprodávanější zvlhčovače vzduchu a čističky vzduchu na portálu ProAlergiky.cz
© 2023 CM Trade Via s.r.o.